מחלות לב הן למבוגרים בלבד? 4 הנחות נפוצות על בריאות הלב – והאמת

הן מהוות את סיבת המוות המובילה בעולם, נגרמות כתוצאה משלל גורמים שעל חלקם ניתן לשלוט. אספנו עבורכם 4 הנחות נפוצות על הגורמים למחלות לב

מחלות לב הן הגורם המוביל למוות ברחבי העולם. למעשה, מגוון מחלות אלה אמון על 17.9 מיליון מקרי מוות בכל שנה . על פי המרכזים האמריקאיים לבקרת מחלות ומניעתן, בארה"ב בכל 36 שניות מתרחש מקרה מוות כתוצאה ממחלה קרדיו וסקולרית.

קיימים גורמים שונים הנחשבים כמעלים את הסיכון ללקות במחלת לב, אולם כמה מהם אינם עלולים להוביל למחלות נפוצות אלה. כדי לעשות לכם סדר בבלגן ולהבין ממה כדאי להימנע כדי לשמור על בריאות הלב, אספנו עבורכם 4 הנחות נפוצות על מחלות לב.

1. אין סיבה להימנע מפעילות גופנית גם אם אתם מצויים בסיכון ללקות במחלת לב

נכון


פעילות גופנית מסייעת בחיזוק שריר הלב, כמו גם בשיפור זרימת הדם בכל הגוף. באוגוסט 2020 האיגוד האירופאי לקרדיולוגיה פרסם קווים מנחים לפעילות גופנית עבור מטופלים הסובלים ממחלות קרדיווסקולריות. על פי מחברי ההנחיות הסיכוי שפעילות גופנית תוביל למצב של דום לב או התקף לב נמוך מאוד. עם זאת, אנשים שאינם פעילים כלל וכן אלה עם מחלת לב מתקדמת צריכים להתייעץ עם הרופא/ה בנוגע לשיטת האימון המתאימה עבורם. 


2. צעירים אינם נמצאים בסיכון ללקות במחלת לב

לא נכון

מחלות לב אמנם נוטות יותר להשפיע על אנשים מבוגרים בעשור השביעי לחיים, אולם 4-10% מהתקפי הלב למשל מתרחשים באנשים מתחת לגיל 45, בעיקר גברים.

מחקר אחד שבחן את שיעור מחלות הלב והתמותה בקבוצות גיל שונות בארצות הברית מצא כי בכ-50% מהמחוזות שנחקרו נצפתה עלייה בתמותה כתוצאה ממחלות לב בין השנים 2010-2015 בקרב מבוגרים בגילאי 35-64.הרגלי החיים שלנו בבגרות ואפילו בילדות הם אלה אשר מניחים את היסודות לבריאות הלב בהזדקנות. כך לדוגמה, תזונה עתירה בשומן טראנס או עישון מעלים בהדרגתיות את הסיכון ללקות במחלות לב ככל שאנו מזדקנים. שינויים באורח החיים עוד בגילאים מוקדמים, ישמרו על בריאות הלב בשלבים מאוחרים יותר בחיים.3. גם אם קיימת היסטוריה משפחתית של מחלות לב, ניתן לנקוט בצעדים מסוימים כדי להפחית את הסיכון

נכון

קיום של מחלת לב אצל אחד מחברי המשפחה הקרובה עלול להעיד על גם על סיכון מוגבר שלך לבריאות הלב. עם זאת, קיימות מספר דרכים שיסייעו בהפחתת הסיכוי להתפתחות של מחלות לב, אפילו בקרב אלה עם נטייה גנטית, לרבות הקפדה על תזונה בריאה, איזון לחץ הדם, הפסקת עישון וביצוע של פעילות גופנית בשגרה.

חשוב לציין כי גם מחלות לב המופיעות בקרב חברי משפחה אינן מעידות תמיד על נטייה גנטית. בני המשפחה נוטים לחלוק הרגלי תזונה וחיים שונים שיכולים להשפיע על הסיכוי להתפתחות של מחלות לב.4. ויטמינים יכולים למנוע מחלות לב

לא נכון

למרות שרוב הוויטמינים שנלקחים במינון המומלץ אינם צפויים לפגוע בבריאות הלב, לא קיימות עוד ראיות המוכיחות כי נטילת תוספי תזונה עשויה למתן את הסיכון להתפתחות של מחלת לב.

סקירה שיטתית שבחנה את הקשר בין נטילה של מולטי ויטמינים ומינרלים לבין מספר תוצאות קרדיו וסקולריות, כמו שבץ ומחלת עורקים כליליים מצאה כי תוספים אלה לא משפרים את התוצאה הקרדיו וסקולרית בקרב האוכלוסייה הכללית.המידע בכתבה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי והוא נועד לשם הרחבת הידע האישי של הגולשים/ות בלבד. אין לראות במידע המוצג עצה רפואית, המלצה ו/או חוות דעת מקצועית.


 


 

התחברות הרשמה
התמחויות
משפחה ילדים עור ומין אורתופדיה אף אוזן גרון יילוד וגניקולוגיה עיניים קרדיולוגיה לכל ההתמחויות
האם אתם רופאים? זימון תורים אונליין זימון תור לרופא בוידאו