איך תדעו אם חליתם בקוביד-19 או לא?

חוששים שחליתם בקוביד-19 אבל לא בטוחים? הדרך הטובה לדעת היא כמובן לעשות בדיקה סרולוגית, אבל יש גם כמה סימנים שיכולים להעיד על כך. הפרטים בכתבה

מגפת נגיף הקורונה לא חלפה מהר כמו שקווינו, וכעת נראה שהיא גם עומדת להישאר איתנו יותר זמן מהמצופה. האם ייתכן שחלינו בשנה האחרונה בקוביד-19 ולא ידענו על כך? הדרך הטובה ביותר לבדוק זאת היא באמצעות בדיקה סרולוגית, אך אם מסוף 2019 ובמהלך 2020 חוויתם כמה מהסימנים האופייניים לקורונה, ייתכן שכבר חליתם בקוביד-19. הנה כמה מהם.קשיי נשימה


אם נתקלתם בקשיי נשימה במהלך מחלה כלשהי, ייתכן שחשבתם שמדובר בברונכיטיס, ואולי אפילו חשבתם שמדובר בהתקף חרדה. אלא שבמקרה של קורונה, התסמין נמשך זמן ממושך והוא מלווה לרוב גם בחום גבוה.


עיניים אדומות


אם הייתה לכם דלקת עיניים או עיניים אדומות ולחות או שסבלתם מראייה מטושטשת, ייתכן שחליתם בקוביד-19.


עייפות קיצונית


חוויתם בשנה זו תקופה של עייפות קיצונית, שלא השתפרה גם לאחר שינה ממושכת? ייתכן שזה בגלל שחליתם בנגיף הקורונה. תחושת העייפות בדרך-כלל נמשכת ימים עד שבועות.


שיעול יבש ממושך


שיעול יכול להיגרם גם מצינון או אפילו מאלרגיה בזמן חילופי עונות. אך אם היה לכם שיעול יבש שאף החמיר לאחר 5-7 ימים, ייתכן שמדובר בקוביד-19.


אובדן טעם וריח


מדובר באחד התסמינים הנפוצים ביותר בקרב חולי קוביד-19. אם הרגשתם שלמשקאות ולמאכלים יש טעם וריח שונים מהרגיל, או שבמשך כמה שבועות (שבועיים עד שישה שבועות) לא הצלחתם להריח דברים, ייתכן שזה בגלל שחליתם.


צינון למעלה משבועיים


צינון נמשכת לרוב כמה ימים. אם במהלך מגפת הקורונה חליתם בהצטננות שארכה למעלה משבועיים, ייתכן שהיה מדובר בקוביד-19.


דפיקות לב או כאבים בחזה


קוביד-19 השפיע גם על הלב של חלק מהחולים. דפיקות לב מהירות או חזקות של הלב, או לחילופין הרגשת של לחץ בחזה, עלולים להופיע גם לאחר החלמה מהמחלה ולהימשך כשבועיים עד 6 שבועות.


עדיין לא בטוחים אם חליתם בקורונה או לא? ניתן לפנות למרכזי הבריאות וקופות החולים כדי לשמוע עוד פרטים על בדיקה סרולוגית.


המידע בכתבה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי והוא נועד לשם הרחבת הידע האישי של הגולשים/ות בלבד. אין לראות במידע המוצג עצה רפואית, המלצה ו/או חוות דעת מקצועית.


 


 


 

התחברות הרשמה
התמחויות
משפחה ילדים עור ומין אורתופדיה אף אוזן גרון יילוד וגניקולוגיה עיניים קרדיולוגיה לכל ההתמחויות
האם אתם רופאים? זימון תורים אונליין זימון תור לרופא בוידאו