ד"ר ירון מינץ - ניתוח מעקף קיבה

ניתוח מעקף קיבה

ניתוח מעקף קיבה מבוצע מזה כ 60 שנה והוא הוותיק ביותר מבין הניתוחים הבריאטריים. התפתחותה של הטכנולוגיה כמו גם הגישה הלאפארוסקופית, הפכה את ניתוח מעקף הקיבה לפשוט ובעל סיכוי נמוך לתחלואה או תמותה. הניתוח מאפשר למנותחים להפחית יותר מ 70% של עודף המשקל וזאת כמובן בתנאי שיתקיים שיתוף פעולה מלא מצידם.

כיצד מבוצע הניתוח?

בניתוח מעקף קיבה יוצר המנתח כיס קיבה קטן המופרד מהקיבה עצמה. ניפחו של הכיס נע בין 30-40 סמ"ק ואליו מחברים לולאת מעי דק אשר עוקפת את הקיבה ואת חלק מהמעי הדק. הניתוח הינו מגביל במהותו אולם גם גורם להפחתה בתחושת הרעב. בנוסף, נגרמת תת-ספיגה קלה של ויטמינים ומרכיבים חשובים לגוף אשר ניתנת לטיפול תוך שימוש בתוספי מזון שונים וויטמינים.

למי יתאים ניתוח מסוג מעקף?

ניתוח מעקף קיבה עשוי להתאים לכול מטופל בדומה לניתוח השרוול. יחד עם זאת יתאים יותר לאלו הסובלים ממחלת ההחזר הקיבתי וישטי (רפלוקס או GERD) ולאלו שעברו ניתוח קיצור קיבה שנכשל קודם לכן. לניתוח מסוג מעקף יתרון בולט על פני ניתוח מסוג טבעת או SRVG וזאת לאור העובדה שקיים שיעור גדול יותר של מנותחים שהצליחו להפחית משקל רב יותר ולשמור על התוצאות לאורך זמן רב. לעומת זאת, עבודות אשר השוו בין מעקף לשרוול לא הראו ייתרון משמעותי סטטיסטי של המעקף לעומת השרוול.

למידע נוסף בקרו באתר BMI קליניק

התחברות הרשמה
התמחויות
משפחה ילדים עור ומין אורתופדיה אף אוזן גרון יילוד וגניקולוגיה עיניים קרדיולוגיה לכל ההתמחויות
האם אתם רופאים? זימון תורים אונליין זימון תור לרופא בוידאו