ד"ר ירון מינץ - ניתוח שרוול קיבה

ניתוח שרוול קיבה

ניתוח שרוול קיבה הוא ללא ספק סיפור הצלחה בקרב מנוחים רבים. בראשית ימיו פותח ניתוח השרוול רק כשלב הראשון של ניתוח מורכב יותר שהוא ניתוח מעקף התריסריון. בתוך שנים מעטות הובן כי דיי בשלב הראשון קרי, ניתוח השרוול, על מנת להפחית אחוז ניכר של עודף המשקל ולהסב אושר ובריאות למטופלים. הניתוח זכה להצלחה רבה מעל ומעבר למצופה ויותר מכך, המטופלים לא היו מעוניינים כלל בחלקו השני של הניתוח (מעקף התריסריון).

כיצד פועל הניתוח?

ניתוח שרוול קיבה פועל על המטופלים דרך שני מנגנונים, הראשון הוא באמצעות ההגבלה הניכרת של כמות המזון הנכנסת לגוף והשני הוא המנגנון ההורמונאלי. בשלב הראשון של הניתוח, כורתים כ-90% מהקיבה כך שהחלק הנותר ממנה הינו צר וארוך, שנראה כמו שרוול, תהליך זה גורם להפחתה משמעותית בצריכת המזון. החלק שהוסר בניתוח מפריש בין היתר גם את הורמון הגרלין, המהווה גורם מהותי במנגנון הרעב והשובע האנושי. לכן, כמות ההורמון המופרש מופחתת משמעותית דבר המפחית את הרצון ו/ או הצורך לאכול.

השגת תוצאות לאחר הניתוח

כמו כל ניתוח מסוג זה, גם ניתוח שרוול קיבה מצריך שיתוף פעולה מלא של המנותח לאחר הניתוח, כולל שמירה על אורח חיים בריא, בחירה מיטבית של מזון ופעילות גופנית. מנותחים שעוברים ניתוח שרוול קיבה עשויים להפחית כ 70% מעודף משקלם ואף יותר, לאחר הניתוח.

למידע נוסף בקרו באתר BMI קליניק

התחברות הרשמה
התמחויות
משפחה ילדים עור ומין אורתופדיה אף אוזן גרון יילוד וגניקולוגיה עיניים קרדיולוגיה לכל ההתמחויות
האם אתם רופאים? זימון תורים אונליין זימון תור לרופא בוידאו