ד"ר נטע תמיר - חיסונים

 

המלצות לחיסונים במבוגרים

צהבת A  - ניתן כחלק משיגרת החיסונים בילדים. מומלץ לכל אחד ובעיקר למי שנוסע לאזורים אנדמיים כגון המזרח הרחוק, אפריקה ודרום אמריקה. ניתן בשתי מנות, בהפרש של 6 חודשים. ניתן לקבל בהנחה בקופה עם הביטוח המשלים .

צהבתB - ניתן כחלק משיגרת החיסונים בילדים. מומלץ לכל אחד ובעיקר למי שנוסע לאזורים אנדמיים כגון המזרח הרחוק, אפריקה ודרום אמריקה. ניתן בשלוש  מנות, בהפרש של חודש ו-6 חודשים מהמנה הראשונה. ניתן לקבל בהנחה בקופה עם הביטוח המשלים

טטנוס- מומלץ לקבל מנת דחף כל 10 שנים. במידה ויש פציעה חמורה ועברו 5 שנים מהחיסון הקודם לעיתים ממליצים על מנת דחף נוספת.

הרפס זוסטר –הרפס זוסטר הוא סיבוך של מחלת אבעבועות הרוח בה חליתם בילדות. המחלה מתבטאת בפריחה ממוקמת באזור אופייני לעצב מסוים, ויכולה להיות מלווה בכאב, או להסתבך בזיהום משני. החיסון מומלץ לכל אדם מגיל 60 (ניתן לקבל את החיסון מגיל 50, אך יעילותו עולה מעל גיל 60).  נמצא בהנחה לבעלי בטוח משלים.

וירוס הפפילומה - גורם למחלה (מנגעים שפירים אך לא נעימים ועד ממאירות) בצוואר הרחם בנשים, ולעיתים ברירית פי הטבעת בגברים. ניתן כחלק משיגרת החיסונים בילדים בכיתה ח'. מומלץ בעיקר באנשים שקיימו יחסי מין עם מספר בני זוג או ללא הגנה (קונדום). ניתן לקבל בהנחה בקופה עם הביטוח המשלים.

חיסונים מומלצים לנוסעים לחו"ל לאזורים אנדמיים (בעיקר המזרח הרחוק, אפריקה, דרום אמריקה):

1. צהבת A+B למי שלא חוסן

2. מנת דחף של טטנוס למי שלא חוסן בעשור האחרון.

3. חיסון לטיפוס הבטן- החיסון תקף ל 3 שנים.

 

שימו לב מומלץ לקבל ייעוץ פרטני במרפאת מטיילים בנוגע לאזור המסוים אליו נוסעים כי לעיתים יש צורך בחיסונים נוספים כגון דלקת קרום המוח היפנית, או טפול מונע למלריה.

התחברות הרשמה
התמחויות
משפחה ילדים עור ומין אורתופדיה אף אוזן גרון יילוד וגניקולוגיה עיניים קרדיולוגיה לכל ההתמחויות
האם אתם רופאים? זימון תורים אונליין זימון תור לרופא בוידאו