ד"ר סיגל ליברנט טאוב - כירוגיה כללית

כירורגיה כללית
אחד ההיבטים החשובים בתחום כירורגיה כללית, הינו שמירה על סטריליות והיגיינה, מאחר ומדובר בניתוח פולשני, בו למעשה מבצעים פעולה בתוך הגוף. הטכנולוגיה המתקדמת בתחום הרפואה פיתחה שיטות שונות על מנת לשמור על סטריליות מריבית. אחת השיטות הקיימות היום בתחום כירורגיה כללית, הינו ניתוחים לפרוסקופיים.
ניתוחים לפרוסקופים מתבצעים בחלל הבטן, על ידי החדרה של מצלמה זעירה לתוך הבטן דרך חתך קטן.
המצלמה הזעירה מחוברת למוניטור אשר מקרין את מה שהמצלמה מצלמת.
ניתוחים לפרוסקופיים מאפשרים ביצוע של ניתוחי כירורגיה כללית ללא צורך לפתוח את כל חלל הבטן, ובכך נשמרת הסטריליות בצורה גבוהה מאוד, כמו גם, שמירה על אסתטיקה הבטן.
מכשירי הניתוח נכנסים גם הם אל תוך חלל הבטן מבעד לחתך קטן המבוצע בדופן הבטן. מדובר במכשירי ניתוח מתקדמים, ארוכים מאוד ודקים.
כיום, ישנה העדפה ברורה מצד רופאי כירורגיה כללית לבצע ניתוחים לפרוסקופיים, מאחר ומדובר במשך החלמה קצר למטופל, כמו גם שמירה על האלמנטים האסתטיים.
 
ניתוחים לפרוסקופיים
לפרוסקופיה היא שיטת ניתוח מתקדמת בה משתמשים בניתוחי בטן לסוגיהם, כגון - כריתת כיס המרה או התוספתן. כריתת אדרנל, ניתוחים להשמנת יתר, ועוד. השיטה מתבססת על חדירה לבטן המנותח דרך חתכים קטנים הנעשים בדופן הבטן, וביצוע הניתוח תוך העזרות במצלמה זעירה שמממוקמת במקום הניתוח. השימוש בלפרוסקופיה החל להיות נפוץ בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת.
לפרוסקופיה יכולה להיות אבחנתית או טיפולית.
לפרוסקופיה טיפולית משמשת בין השאר ל: כריתת כיס מרה, תיקון בקע בדופן הבטן, ניתוח פונדופליקציה. כריתת תוספתן, תיקון בקע במפשעה או בסרעפת, כריתת טחול, ביופסיה וכיב תריסריון.
 
הניתוחים הלפרוסקופים המתקדמים כוללים בין השאר ניתוחי כיס מרה, ניתוחי בקע, ניתוחי מעי גס וניתוחים לטיפול בהשמנת יתר חולנית.
 
הרפואה כוללת בתוכה מגוון רחב של תחומי התמחות. אחד התחומים העיקריים והחשובים ברפואה הינו כירורגיה כללית, אשר עוסק בריפוי של מחלות, פציעות ומצבים רפואיים שונים באמצעות ניתוח פולשני.
תחום כירורגיה כללית, מתייחס לאזורי הבטן, כמו: קיבה, מעי גס, כבד, לבלב ועוד.
 

התחברות הרשמה
התמחויות
משפחה ילדים עור ומין אורתופדיה אף אוזן גרון יילוד וגניקולוגיה עיניים קרדיולוגיה לכל ההתמחויות
האם אתם רופאים? זימון תורים אונליין זימון תור לרופא בוידאו