ד"ר סיגל ליברנט טאוב - ניתוחים לפרוסקופיים במרכז

 

ניתוחים לפרוסקופיים
 
ניתוחים לפרוסקופיים במרכז, הינם ניתוחים חדשניים המערבים טכנולוגיה מתקדמת בתחום הכירורגיה הכללית.
ניתוחים לפרוסקופיים במרכז באים להחליף למעשה את הניתוחים הכירורגיים הקלאסיים, בהם יש צורך לפתוח את חלל הבטן על מנת לטפל ולרפא. עם התקדמות הטכנולוגיה בתחום הרפואי, ניתן כיום להעניק מגוון רחב של טיפולים באמצעות ניתוחים לפרוסקופיים במרכז, ללא צורך לחתוך את הבטן.
ניתוחים לפרוסקופיים משתלבים במגוון רחב של תחומי הרפואה, כמו ניתוחים גניקולוגיים, כירורגיית שד, כירורגיית ילדים וכירורגיה כללית אשר מטפלת באיברי הבטן.
 
כיצד מתבצעים ניתוחים לפרוסקופיים?
בניתוח כירורגיה קלאסית יש צורך לפתוח את רקמות העור על מנת להגיע אל האיברים המטופלים. ניתוחים לפרוסקופיים במרכז, מאפשרים ומציעים גישה חדשה לגמרי לניתוח כפי שהכרנו אותם עד כה.
על ידי החדרה של מצלמה זעירה אל תוך חלל הבטן, או אזורים אחרים בגוף, כמו חזה, ניתן לצפות בחללים ובאיברים הפנימיים. מצלמת הוידאו מחוברת אל מוניטור אשר מקרין את התמונות למנתח הכירורגי. באפשרותו של הכירורג להגדיל את התמונה על מנת לקבל מבט טוב יותר.
לאחר מכן, מבצעים עוד מספר חתכים קטנים על מנת להכניס את מיכשור הניתוח, על מנת לבצע את הפעולה הרצויה.
עיקר הניתוחים הלפרוסקופים אשר מבוצעים כיום הינם בחלל הבטן, כמו כריתת כיס מרה, תיקון בקעים, הסרת גידולים וכן ניתוחים להשמנת יתר חולנית.
 
יתרונות ניתוחים לפרוסקופיים
היתרונות של ניתוחים לפרוסקופיים במרכז הינם רבים ומגוונים, ועל כן, במידה וניתן, האופצייה העדיפה כיום על מנתחים כירורגיים הינם ניתוחים לפרוסקופיים.
מאחר ולא מבצעים חתכים גדולים ברקמות הגוף, כמעט ואין טראומה לגוף האדם, על כן, הכאבים יהיו פחותים ומשך ההחלמה יהיה קצר יחסית לניתוחים קלאסיים. אפילו אם מדובר בפעולות מורכבות במיוחד אשר מתרחשות בתוך האיברים הביתיים, המטופל יוכל בדרך כלל להשתחרר לביתו בתוך 48 שעות, ולשוב לפעילות שיגרתית במהרה.
יתר על כן, סיכוני הסיבוכים בניתוחים לפרוסקופיים הם פחותים מאשר מניתוחים קלאסיים, מאחר והסיכוי לזיהום כמעט ואינו קיים, משום שלא נעשתה חשיפה של האיברים הפנימיים עם האוויר החיצוני.
 
החלמה לאחר ניתוחים לפרוסקופיים
במרבית המקרים, כשש שעות לאחר הניתוח ניתן כבר לעמוד הרגליים. מאחר והחתכים הם מאוד קטנים, אין בעיה בפעילות שיגרתית. משך ההשגחה בבית החולים עומד בדרך כלל על 48 שעות לאחר הניתוח. ביום הראשון, תיתכן הרגשת אי נעימות בחזה ובחלל הבטן, בשל הגז שהוחדר על מנת להרים את הבטן בעת הניתוח. כאבים אלו יחלפו בהדרגה. לאחר כשבועיים מיום הניתוח ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית רגילה.
 
ככלל, במידה ומתאפשר, מעדיפים המנתחים לבצע ניתוחים לפרוסקופיים. במידה ואתם מועמדים לניתוח, כדאי לבדוק האם ניתן לבצע את הניתוח באופן לפרוסקופי. לעיתים, יפנו אתכם אל מרפאה או בית חולים אשר מתמחה בכך.
תחום ניתוחים לפרוסקופיים הינו תחום שהולך ומתפתח ומתעד להגיע אל כל סוגי הניתוחים הניתנים, מאחר והיתרונות שהוא טומן בחובו הינן רבות, הן לחולה והן למנתח.
ניתוחים לפרוסקופיים במרכז דורשים את כל הידע הכירורגי בהתאם להתמחות של המנתח, כמו כן, ידע והכרות עם המערכת הטכנולוגית החדישה. מומלץ למצוא רופאים כירורגיים אשר בעלי יכולת לבצע ניתוחים לפרוסקופיים, מאחר ואלו, יעניקו לכם החלמה מלאה ומהירה, ללא צורך בטיפול ארוך ולא נעים.
 
הטכנולוגיה הרפואית, מאפשרת להקל ולו במעט על החולים ועל אלו הזקוקים לטיפול, על כן, ניתוחים לפרוסקופיים במרכז בהחלט בעלי יתרונות רבים אל מול הניתוחים הקלאסיים כפי שאנו מכירים אותם.
 

התחברות הרשמה
התמחויות
משפחה ילדים עור ומין אורתופדיה אף אוזן גרון יילוד וגניקולוגיה עיניים קרדיולוגיה לכל ההתמחויות
האם אתם רופאים? זימון תורים אונליין זימון תור לרופא בוידאו